Reshjet e shumta të shiut të rëna në orët e mbrëmjes së djeshme dhe gjatë natës kanë krijuar probleme të mëdha në rrethin e...

Sergio Mattarella eshte presidenti i ri i Italisë. Ai mori 505 votat e mjaftueshme të Parlamentit Italian për të qënë në krye të shtetit. Gjykatësi...

Komisioni Parlamentar i Ekonomisë dhe Financave miratoi dekretin e Presidentit për propozimin e Genti Sejkos, Guvernator të Bankës së Shqipërisë. Kandidati për Guvernator i Bankës...

Komisioni Hetimor për Emerimet në Administratën Publike ka zhvilluar sot mbledhjen e dytë, ku në rendin e ditës kishte miratimin e rregullores për të...

Ish–kryeministri Sali Berisha, duke renditur një sërë akuzash të forta për lidhje të kryeministrit Rama dhe ministrave të tij me bandat kriminale më të...